Dla kogo

Aquafitness to forma aktywności ruchowej przeznaczona dla każ- dego, bez względu na wiek czy płeć. Choć najczęściej kojarzy się z gimnastyką dla Pań, to i Panowie znajdą tu coś dla siebie. Z uwagi na wielowymiarowe oddziaływanie na ludzkie ciało, zajęcia Aqua kierowane są do wszystkich osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie i kondycję, wyrzeźbić sylwetkę, zwiększyć wytrzymałość czy nawet przygotować się do innych form ruchu.

Warto spróbować tej aktywności i wskoczyć do wody, nawet jeśli nie umiemy pływać, bowiem specjalne pasy wypornościowe pozwalają utrzymywać się bezpiecznie na powierzchni. Poza tym Aqua to doskonały wstęp do dalszej przygody w wodnym świecie – nauki pływania czy nurkowania.

AQUA dla dzieci – forma oswojenia z wodą, o zabawowym charakterze, z wykorzy- staniem różnorodnego sprzętu wypor- nościowego oraz za- bawek.

AQUA dla kobiet w ciąży (do 8 miesiąca) – ten stan nie jest absolutnie przeciwwskazaniem, wręcz przeciwnie. Ćwiczenia w wodzie dos- konale pomagają w przygotowaniu do porodu usprawniając pracę mięśni dna miednicy, zmniejszają dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów, które w tym okresie są znacznie obciążone, a ponad to przyczyniają się do utrzymania formy i dobrego samopoczucia przyszłych mam.

AQUA dla seniorów – to przede wszystkim doskonała forma utrzymania sprawności i niezależności ruchowej. Środowisko wodne przyczynia się do zmniejszenia dyskomfortu i bólu związanego z ruchem na lądzie, pomaga zachować znaczną ruchomość w stawach, zwiększa elastyczność mięśni, ścięgien i więzadeł. Poza tym zajęcia w grupie dają niepowtarzalną okazję do nawiązania i podtrzymania cennych więzi z innymi uczestnikami.

Jednak, jak przy uprawianiu innych form ruchowych, istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne, które wykluczają możliwość ucze- stnictwa w zajęciach: choroby skóry, stany zapalne, krótki okres pooperacyjny, silna astma i epilepsja, hipertonia, arytmia i niewydolność serca, przewlekłe infekcje oraz anginy. Dlatego zanim zapiszesz się na zajęcia i masz wątpliwości, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Aquafitness to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Nie musisz umieć pływać, aby razem z nami dbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę, a przy tym dobrze się bawić!

Dołącz do nas już dziś, weź tylko: strój kapielowy/kąpielówki,czepek, klapki i ręcznik oraz chęci i uśmiech:)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress